VODA PRO SLONY (2011)

10. června 2011 v 19:32 | Maky
Water for Elephants
Režie : Francis Lawrence
Scénář : Richard LaGravenese
Kamera : Rodrigo Prieto
Hudba : James Newton Howard
Romantický film z cirkusového prostředí 30.let minulého století,natočený podle knižního bestselleru Sary Gruenové.


Hlavním hrdinou je Jacob Jankowski (Robert Pattinson),který studuje veterinu a má právě složit závěrečnou zkoušku a atestaci.Ještě než se tak stane,dozvídá se,že oba jeho rodiče zahynuli při tragické autonehodě.Jacob zůstává bez prostředků a nakonec i bez bydlení,protože otec se zadlužil a musel zastavit jejich dům,aby mohl zaplatit Jacobovo studium.
Shodou náhod naskočí do vlaku,ve kterém cestuje i světoznámý cirkus Benzini.Seznamuje se s jeho despotickým,násilnickým ředitelem (Christoph Walz) a jeho krásnou ženou,krasojezdkyní Marlene (Reese Witherspoon).Nejlepší číslo cirkusu je ohrožené - Marlen chromne její bělouš a ředitel Jacoba zaměstná jako veterináře cirkusu s tím,že musí hvězdu cirkusu za každou cenu zachránit.Jacob však zjistí,že koně zachránit nelze. A protože Marlene nechce,aby se bělouš trápil a trpěl nesnesitelnými bolestmi,Jacob může udělat jen jediné - i proti vůli ředitele koně zastřelit.
Řediteli po hysterickém výstupu nezbývá nic jiného,než "vyrobit" novou hvězdu a jedinečné číslo ...
Tím se má stát nalezená slonice Rosie,která si Jacoba zamiluje na první pohled.Společně s Marlene a slonicí Rosie začnou trpělivě nacvičovat nové číslo,ředitel však vše uspěchá a po prvním,ne zrovna úspěšném vystoupení Rosie surově zmlátí.Jacob zraněnou,zkrvavenou Rosie ošetřuje a přitom náhodou zjistí,že stará slonice rozumí a na slovo poslouchá příkazy v jeho rodné řeči - polštině.
Také s Marlenou se sbližují,pojí je láskyplný přístup ke zvířatům,navíc ředitel si své stále častější záchvaty vzteku a žárlivosti vybíjí právě na ní.
Po společně strávené noci se Jacob s Marlene domluví na útěku ...
Jestli má jejich zakázaná láska šanci,tak na to se už budete muset podívat sami.
Určitě si nenechte ujít tento krásný romantický film z velice atraktivního,netradičního,ale o to zajímavějšího prostředí,který zdobí skvělé herecké výkony všech tří hlavních hrdinů ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama