NUMEROLOGIE - Posvátná čísla

17. listopadu 2010 v 15:54 | Maky |  Horoskopy a spol.
posvátná čísla
Názor,že čísla mají skrytý ezoterní význam,přetrvává již po staletí.Staré národy věřily,že svět byl stvořen podle číselných zákonitostí a každé číslo má tedy svoji vlastní vibraci a logiku.To vše se pak promítá i do našich životů ...

Za přímého zakladatele nauky o číslech,tedy numerologii,je považován řecký filozof Pythgoras.Základními čísly jsou 1,2,3 a 4.Jednička je božská,dvojka představuje spojení,trojka a čtyřka vyjadřují náš svět.Když všechna tasto čísla sečteme,vychází znovu božské číslo 10,jednička s nulou,která vyjadřuje nekonečnost.

Chcete-li vědět,pod jakou vibrací posvátného čísla jste narození,potom stačí sečíst celé datum vašeho narození (př. 19.4.1963 = 1+9+4+1+9+6+3 = 33 = 3+3 = 6).

Posvátné číslo 1
Představuje božskou prapodstatu a jednotu.Je také mužským principem stvoření,které pochází z ničeho-z nuly.Tvarem připomíná falický symbol.Je počátkem všeho,silou,která vše stvořila a také zhmotnila ve fyzickém světě.Výchdní národy vidí ve vibraci tohotov čísla spojení mužského a ženského principu(jang a jin).Jednička je neměnná,stejně jako božská energie.Můžeme ji násobit (1x1)i odečítat(1-1) a její hodnota zůstává stále stejná.
Barva : červená
Symbol : tečka
Den : pondělí
planeta : Slunce

Posvátné číslo 2
Znázorňuje rozdělení nebo také dualitu,portiklady,které se navzájem doplňují a přitahují.Tady vše,co je mužské a ženské,pozitivní a negativní,ale také den a noc,světlo a tmu.Je číslem napětí,ze kterého vzniká čin a kreativita.zNačí rovněž neustálý vývoj a proměnu,důležitost harmonie a vyrovnanosti.Představuje poznání a propojení nejen viditelného hmotného světa,ale i oblastí duchovních,alchymickou stavbu duše a těla.
Barva : oranžová
Symbol : vodorovná čára
Den : úterý
Planeta : Měsíc/Luna

Posvátné číslo 3
Představuje trojjedinečnost Božství,otece,matku a syna,je spojením jedničky s dvojkou.Jde otrojici,která vyjadřuje božské,duchovní kvality.Je to číslo dokonalosti tří základních ctností - víry,naděje a lásky.Odráží i časovost našeho fyzického světa - minulost,přítomnost a budoucnost,vše má svůj počátek,střed a konec.Značí inteligenci a lásku,které se spojují v moudrost,pomoc a ochranu.
Barva : žlutá
Symbol : trojúhelník
Den : středa
Planeta : Merkur

Posvátné číslo 4
Symbolizuje fyzický svět a strukturu všeho hmotného.Odráží čtyří základní živly(oheň,země,voda,vzduch),máme také čtyři roční období(jaro,léto,podzim,zima),čtyři světové strany(sever,jih,východ,západ) a čtyři lidské temperamenty(cholerik,sangvinik,melancholik,
flegmatik).Čtyřka představuje počátek,uskutečnění,vůli a odhodlání,praktické dovednosti a fyzickou zdatnost.Je to číslo rovnosti a spravedlnosti.
Barva : zelená
Symbol : čtverec
Den : čtvrtek
Planeta : Mars

Posvátné číslo 5
Jako úprvní z čísel se skládá z mužského i ženského principu(2+3) a představuje také duši člověka,která je směsicí dobrého i zlého.Odráží pětici smyslů,díky kterým vnímáme okolní svět(zrak,sluch,čich,chuť,hmat).Symbolizuje také tzv.pátý element - živel,který je esencí všeho - éter,duch.Východní nauky hovoří o přírodním koloběhu živlové pětice(oheň,země,kov,voda,dřevo),které se vzajemné doplňují.Celý makrokosmos předtstavuje numericky desítka,mikrokosmos člověka zastupuje právě 5.
Barva : modrá
Symbol : pentagram
Den : pátek
Planeta : Merkur

Posvátné číslo 6
Je dělitelné třemi čísly(1,2,3),jejichž sopučet je šest.Vynásobíme-li je(1x2x3),opět dostaneme šestku.Je tak symbolem dokonalosti a božského stvoření světa(Bůh stvořil svět v šesti dnech,sedmý den odpočíval).Jedná se o číslo vyrovnanosti dobra a zla.Grafickým znázorněním šestky je tzv,hexagram,také Davidova hvězda nebo Šalamounova pečeť,tedy dve propojené trojůhelníky,které představují průnik a propojení polarity božského ducha a fyzických sfér.
Barva : indigo
Symbol : hexagram
Den : sobota
Planeta : Venuše

Posvátné číslo 7
Tajemné a mystické čísdlo,které je součtem trojky(duchovnost) a čtyřky(hmota-svět).Symbolizuje 7 planet sluneční soustavy,máme 7 dní v týdnu,7 ctností a smrtelných hříchů.Existuje 7 hlavních čaker,lidské tělo se obnovuje v sedmiletých cyklech.Je také 7 životních období:
1. - 7.rok Luna/dětství
7. - 14.rok  Merkur/učení
14. - 21.rok Venuše/láska
21. - 42.rok Slunce/kariéra
42. - 49.rok Mars/vrcholná energie
49. - 56.rok Jupiter/zralost
56. - 63.rok Saturn/stáří

Barva : fialová
Symbol : trojúelník ve čtverci
Den : neděle
Planeta : Saturn

Posvátné číslo 8
Osmička je vyjádřením nekonečna,stále se měnících cyklů přírody i našeho života.Symbolizuje přechod pozemského aomezeného časem k božskému a věčnému.Představuje sféru intelektu,úsilí překonat osud nebo také karmu.Ležatá osmička,tzv.lemniskáta je znakem věčnosti,stále proudící a obnovující se energie.Duše vstupuje do fyzického světa zrozením a smrtí přechází zpět do neviditelného světa - barda.Propojuje nebeské věci a pozemskými.
Barva : růžová
Symbol : osmiúhelník
Den : čtvrtek
Planeta : Jupiter

Posvátné číslo 9
V symbolice značí univerzum,které se skládá z devíti sfér.Je to číslo plodnosti a početí,obsahuje všechna předešlá čísla.Člověk přichází bna svět v devátém měsíci těhotenství,do té doyb je chráněn a vyživován matčiným tělem.Devítka je klíčem k našemu osudu,k budousnosti,ja vyjádřením dokonalosti a poznání tajemství života.
Barva : bílá
Symbol : tři porpletené trojúhelníky
Den : středa
Planeta : Neptun
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Jasmína | Web | 21. listopadu 2010 v 15:18 | Reagovat

numerologie, jj, zvláštní to věda. :-)

2 SergiooS SergiooS | E-mail | 16. ledna 2017 v 20:03 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama